Üniversite Öğrencilerine E-Ticaret Eğitimi Fırsatı

MİLLİYET ANKARA 

Ankara Kalkınma Ajansı tarafından Ankara'da öğrenim gören üniversite öğrencilerine yönelik düzenlenen E-ticaret Eğitim Programı başladı.

Ankara Kalkınma Ajansı tarafından Ankara'nın insan kaynağı kapasitesinin güçlendirilmesi, genç istihdamının artırılması ve Ankara'da faaliyet gösteren işletmelerin e-ticaret kapasitesinin geliştirilmesi amaçlarıyla düzenlenen program, 30 Aralık 2018 tarihine kadar devam edecek. Dış ticaret ve uygulamalı girişimcilik eğitimleri ile de desteklenen programın, gençler arasında girişimciliğin yaygınlaşmasına katkı sağlayacağı değerlendiriliyor. Ankara'da öğrenim gören üniversite öğrencilerinin katılım sağladığı programda e-ticaretin bütün yönleri anlatılıyor. 20 saatlik programda ayrıca, ulusal ve uluslararası başarı hikâyeleri paylaşılırken, başarılı sonuçlanmayan örnekler üzerinde de duruluyor.

 Ankara'da e-ticaret alanında yetkin insan kaynağı oluşturulmasının önemine değinen Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Arif Şayık, “Girişimlerin küresel ölçekte rekabet edebilmeleri için e-ticaret kavramını, e-ticaretin usul ve yöntemlerini en iyi şekilde bilmeleri ve uygulamaları gerekmektedir. Gençlerimizin bu alanda kapasitesini geliştirerek hem gelecekte istihdam edilecekleri firmaları hem de kendilerinin kuracakları girişimleri desteklemeyi hedefliyoruz" dedi.

Küpürler