Üniversite Öğrencilerine E-Ticaret Eğitimi Fırsatı

MİLLİ GAZETE

Ankara Kalkınma Ajansı tarafından Ankara'da öğrenim gören üniversite öğrencilerine yönelik düzenlenen e-ticaret Eğitim Programı başladı.

Ankara Kalkınma Ajansı tarafından Ankara'nın insan kaynağı kapasitesinin güçlendirilmesi, gene istihdamının artırılması ve Ankara'da faaliyet gösteren işletmelerin e-ticaret kapasitesinin geliştirilmesi amaçlarıyla düzenlenen program, 30 Aralık 2018 tarihine kadar devam edecek. Dış ticaret ve uygulamalı girişimcilik eğitimleri ile de desteklenen programın, gençler arasında girişimciliğin yaygınlaşmasına katkı sağlayacağı değerlendiriliyor.

Ankara'da öğrenim gören üniversite öğrencilerinin katılım sağladığı programda ticaretin dijitallesme süreci ile birlikte almakta olduğu yeni sekli, e-ticaret ve dijital dönüşüm ile birlikte ortaya çıkan yeni is modelleri, yatırım süreçleri, dijital medya araçlarıyla güçlenen müşterilerin pazarlama iletişimini nasıl değişime zorladığı, hukuk ve güvenlik alanlarındaki yenilenme ihtiyaçları, şirketlerin ve kurumların bu değişime uyum sağlamak için atması gereken adımlar ve ticaretin geleceğini şekillendiren eğilimler ele alınıyor. 20 saatlik programda ayrıca, ulusal ve uluslararası başarı hikâyeleri paylaşılırken, başarılı sonuçlanmayan örnekler üzerinde de duruluyor.

Küpürler