TÜRKSOY Genel Sekreteri'nden Ajansımıza ziyaret

TÜRKSOY Genel Sekreteri'nden Ajansımıza ziyaret

Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı (TÜRKSOY) Genel Sekreteri Düsen Kaseinov, Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Doç. Dr. Asım Balcı’yı makamında ziyaret etti. Teşkilatın çalışmalarından bahseden Kaseinov, TÜRKSOY’un Ankara’da, Türk dünyasının ortak kültürel değerlerinin tanıtımına yönelik projelerini anlattı.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Doç. Dr. Asım Balcı Türkçe konuşan halklar arasında işbirliklerinin kültürel mirasın korunmasına  yaptığı katkıya vurgu yaptı. Bu anlamda, Ankara’nın Türk dünyasının aynı zamanda kültürel başkenti olması yönündeki çalışmaları nedeniyle TÜRKSOY teşkilatına teşekkür etti.

Daha sonra Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı Genel Sekreteri Düsen Kaseinov, Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Doç. Dr. Asım Balcı’ya Türk Dünyası ressamlarının eserlerinden oluşan bir katalog hediye etti. Genel Sekreter Doç. Dr. Asım Balcı da Kseinov’a ziyaretin anısına Hitit su testisi sundu ve Ajans çalışmalarını tanıtan katalogları takdim etti.

1993 yılından beri faaliyette olan TÜRKSOY, Türk dünyası kültürel mirasının korunması ve geliştirilmesi başta olmak üzere tüm dünyada Türkçe konuşan halklar arasında kültür ve sanat alanında işbirliğini hedefleyen çalışmalara imza atmaktadır.

Galeri