Sorumluluk Platformunda Yeni İmza Sosyal Sorumluluk Platformunda

Sorumluluk Platformunda Yeni İmza Sosyal Sorumluluk Platformunda

Sorumluluk Platformunda yer alan "Kadınlarımızın Potansiyelleri" projesi için Ankara Kalkınma Ajansı"nda sponsorluk imza töreni gerçekleştirildi.

Gerçekleştirilen sponsorluk imza törenine; Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Arif Şayık, Holistik Yaşam ve Gastronomi Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Şengül Demir ve proje sponsoru AR-AZ Mimarlık Inş. Tah. firması sahibi Emel Uslu Atik ile davetliler katıldı.

 Sosyal Sorumluluk Platformu adına imza töreninde konuşan Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Arif Şayık, Platform"un 11 başlık altında sivil toplum kuruluşları tarafından projelendirilen çeşitli toplumsal sorunları sponsor ve gönüllüleri ile buluşturan bir yapı olduğunu, bu yapı kapsamında 15"inci sponsorluk anlaşmasının imzalanıyor olmasından büyük memnuniyet duyduğunu belirtti. Şayık, "Proje ile kırsal alandaki emekçi kadınların bilinçlendirilmesi ve ürettikleri katma değerin farkına vardırılmaları önem arz etmektedir" diyerek sponsor olan AR-AZ Mimarlık"a özellikle şükranlarını ifade etti.

 "Kadınlarımızın Potansiyelleri" projesi kapsamında Ankara kırsalında yaşayan 50 kadına "kadının rolleri ve iletişim becerileri, kendi potansiyellerini fark etme atölyeleri, beslenmenin püf noktaları, hayaller ve hedefler çalışması, girişimcilik becerileri, kadın ve sevinci taze tutmak" başlıklarında eğitimler verilerek kadınların özgüvenli ve çözüm odaklı yaklaşımlarını sürdürmelerine katkıda bulunulması amaçlanıyor.