Sığınmacı Kadınlara Mesleki Eğitim Verilecek

MİLLİYET ANKARA

Sosyal Sorumluluk Platformu kapsamında yer alan “Dilenmiyorum, Kazanıyorum, Kazandırıyorum” Projesi için Ankara Kalkınma Ajansında sponsorluk imza töreni gerçekleştirildi.

Gerçekleştirilen sponsorluk imza törenine; Ankara Kalkınma Ajansı İzleme ve Değerlendirme Birim Başkanı Muhammed Seyid Pehlivan, Türkmen Göçmen Mülteci ve Sığınmacılarla Dayanışma Derneği  (TÜGÖDER) Başkanı Münevver Taşkın, proje sponsoru Başarı Arıcılık Mühendislik San. ve Tic. Ltd. Şti. Fabrika Müdürü Cem Atay ve davetliler katıldı.

Sosyal Sorumluluk Platformu adına imza töreninde konuşan Ankara Kalkınma Ajansı İzleme ve Değerlendirme Birim Başkanı Muhammed Seyid Pehlivan; Platform’un 11 başlık altında sivil toplum kuruluşları tarafından projelendirilen çeşitli toplumsal sorunları sponsor ve gönüllüleri ile buluşturan bir yapı olduğunu belirtti. “Dilenmiyorum, Kazanıyorum, Kazandırıyorum” projesinin Ankara’da yaşayan ve maddi ve manevi desteğe ihtiyaç duyan Suriyeli kadınlara meslek edindireceğine ve yaşam kalitelerini artıracağına ve üretim yapacakları binanın altyapı projelerinin tamamlanmasının ardından örnek bir imalathane olacağına vurgu yapan Pehlivan, “Hem TÜGODER’e hem de proje sponsorumuza samimi gayret ve desteklerinden ötürü teşekkür ediyorum” dedi.