Rusya Federasyonu Ticaret Temsilciliği'nden Ajansımıza ziyaret

Rusya Federasyonu Ticaret Temsilciliği'nden Ajansımıza ziyaret

Rusya Federasyonu Ticaret Temsilciliği Ekonomi Departmanı Müdürü Albina R. Rakhimulla ve Müşavir Sergey Sobolev’den oluşan heyet  Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Doç. Dr. Asım Balcı’yı makamında ziyaret etti.

İkili görüşmelerde turizm alanında akademik işbirliklerinin geliştirilmesi ve tarım alanında olası ortak çalışma alanları oluşturulması konuları ele alındı. Eylül ayında Rusya Federasyonu Tataristan Cumhuriyetinin Kazan şehrinde gerçekleştirilecek olan ‘Türk- Rus Forumu’ çalışmalarına ilişkin ön hazırlık çalışmaları yanı sıra diğer işbirliği olanakları da toplantıda görüşüldü. Ayrıca, iki ülke arasındaki teknoloji paylaşımı, bilişim, sanayi, turizm ve tarım konularında fikir alışverişi konuları ele alındı.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Doç. Dr. Asım Balcı, tarihi ve ekonomik alanlarda önemli bağlara sahip iki ülkenin ticari etkinliklerinin artırılması konusunda Ajansın elinden gelen her türlü çabayı göstermeye hazır olduğunu ifade etti. Rusya tarafı da ziyaretin ikili ilişkilerin gelişimine katkıda bulunması için bir başlangıç olmasını temmeni etti.