Medikal sektörde Ankara markası yaratılacak

Medikal sektörde Ankara markası yaratılacak

Ankara Kalkınma Ajansı 2011 Yılı Mali Destek Programı kapsamında desteklenen projelerden olan, Ankara İvedik Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü tarafından yürütülen “Ankara-İvedik Organize Sanayi Bölgesi Medikal Teknoloji Transferi, Endüstriyel Tasarım ve Ticarileştirme Merkezi Kurulması“ projesinin açılış toplantısı 31 Ocak 2012 tarihinde gerçekleştirildi.

İvedik OSB Konferans ve Toplantı Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantıya Ankara Vali Yardımcısı Mahmut Yıldırım, İvedik OSB Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Gültekin, İvedik OSB Bölge Müdürü M. Burak Orhan, Ankara İl Sağlık Müdürü Ş. Mustafa Aksoy, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Barca, Ankara Kalkınma Ajansı uzmanları ile sektör temsilcileri katıldı.

Proje ile medikal sektörde faaliyet gösteren sanayi, üniversite, sivil toplum kuruluşları ve diğer ilgili destekleyici paydaşlar arasında bilgi ve teknoloji birikimlerinin paylaşımının kolaylaştırılması hedefleniyor. İlgili kurumlar arasındaki işbirliklerinin artırılması; Ar-Ge ve yenilikçilik kapasitesinin yükseltilmesinin de amaçlandığı proje ile uluslararası standartlarda katma değeri yüksek ürün tasarımı ve imalatının gerçekleştirilmesi, ürünlerin ticarileştirilmesi öngörülüyor. Proje ile Ankara’nın medikal sektördeki rekabet gücünün artırılması ve sektörde Ankara markasının yaratılması amaçlanıyor.

Galeri