Matematik Kazandırır

HÜRRİYET ANKARA

Ankara Kalkınma Ajansı, 3-4 ve 5. sınıf öğrencilere matematik öğretimi ana temasıyla 'Oyun Geliştirme Yarışması' düzenliyor.

 SON BAŞVURU 31 MAYIS

Türkiye Oyun Geliştiricileri Derneği(TOGED) ve ODTÜ Teknokent AŞ'nin de destek verdiği yarışmada birinciye 7 bin 500 lira, ikinciye 5 bin lira ve üçüncüye 2 bin 500 lira ödül verilecek.

Bu Kez Matematik İçin Yarışacaklar

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'na bağlı Ankara Kalkınma Ajansı, 'Matematik Öğretimi için Oyun Geliştirme Yarışması' düzenleyecek. Koronavirüsün yarattığı olumsuz şartlar altında yazılım geliştirme ve oyun yazılımı geliştirme kapasitesine sahip kişi, kurum ve şirketleri üretim ortamına çekmek üzere Türkiye Oyun Geliştiricileri Derneği (TOGED) ve ODTÜ Teknokent AŞ iş birliğinde 'Matematik Öğretimi için Oyun Geliştirme Yarışması' yapılacak.

Yarışma kapsamında, matematik öğretimini uzaktan eğitimi destekler formata uygun olarak daha kolay bir duruma getirecek çözümleri desteklemek üzere, 3'üncü, 4'üncü ve 5'inci sınıflarda öğretilen matematik derslerinin tamamı ya da bir bölümü için oyun yazılımlarının geliştirilmesi hedefleniyor. Başvurular "www.oyunla.biz.tr" internet adresinden 31 Mayıs'a kadar yapılabilecek. Yarışmada birinciye 7 bin 500 lira, ikinciye 5 bin lira ve üçüncüye 2 bin 500 lira ödül verilecek.

Küpürler