Fikrime Destek Konferansı

14-20 Kasım Global Girişimcilik Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen etkinliğe çok sayıda genç girişimcinin yanı sıra proje desteği veren kamu kurumlarının temsilcileri de katıldılar.

JCI Ankara 2011 Başkanı İpek Güney, TOBB Ankara Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Üner Karabıyık ve Ankara Vali Yardımcısı Şentürk Uzun’un açılış konuşmalarıyla başlayan program, destek mekanizmaları olan kurumların temsilcilerinin katıldığı panelle devam etti. Panelde konuşmacı olarak Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Doç. Dr. Asım Balcı, KOSGEB Başkan Yardımcısı Dr. Metin Şatır, Türk Patent Enstitüsü Başkan Yardımcısı Ahmet Koçer ve TÜBİTAK - TEYDEB Malzeme, Metalurji ve Kimya Teknolojileri Grup Yürütme Komitesi Sekreter Vekili Rıza Alparslan Seymen hazır bulundular.

Konuşmalarında girişimci fikirlere örnekler veren Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Asım Balcı, girişimcilere yönelik olarak sağlamış oldukları desteklerden bahsederek bu konuya ciddiyetle eğildiklerini ve bu alanda yapılan çalışmaların devam ettiğini vurguladı. Girişimcilerin her türlü sorunlarını kendileriyle paylaşabileceklerini belirten Asım Balcı, “Ankara Kalkınma Ajansı olarak bizim kapımız yeni fikirleri olanlara her zaman açık” şeklinde konuştu. Panelde söz alan diğer isimler de yine kurumlarının girişimcilere yönelik sağladıkları destekler hakkında katılımcıları bilgilendirdiler.

Etkinliğin öğleden sonraki kısmında ise kurumlar yürüttükleri destek programları hakkında katılımcılara detaylı bilgiler sundular. TÜBİTAK, KOSGEB ve Türk Patent Enstitüsü uzmanları ile beraber Ankara Kalkınma Ajansı uzmanı Mustafa Zati’nin de bir sunum gerçekleştirdiği bu bölümde katılımcılar kurumların destek mekanizmaları ve bu desteklerden nasıl faydalanılabileceği hakkında detaylı bilgi edinme fırsatı buldular. Çok sayıda genç girişimcinin takip ettiği program, verilen kokteylin ardından son buldu.       

Galeri