Dilenmiyorum, Kazanıyorum, Kazandırıyorum

Dilenmiyorum, Kazanıyorum, Kazandırıyorum

Sosyal Sorumluluk Platformu kapsamında yer alan “Dilenmiyorum, Kazanıyorum, Kazandırıyorum” Projesi için Ankara Kalkınma Ajansında sponsorluk imza töreni gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen sponsorluk imza törenine; Ankara Kalkınma Ajansı İzleme ve Değerlendirme Birim Başkanı Muhammed Seyid Pehlivan, Türkmen Göçmen Mülteci ve Sığınmacılarla Dayanışma Derneği  (TÜGÖDER) Başkanı Münevver Taşkın, proje sponsoru Başarı Arıcılık Mühendislik San. ve Tic. Ltd. Şti. Fabrika Müdürü Cem Atay ve davetliler katıldı.

Sosyal Sorumluluk Platformu adına imza töreninde konuşan Ankara Kalkınma Ajansı İzleme ve Değerlendirme Birim Başkanı Muhammed Seyid Pehlivan; Platform’un 11 başlık altında sivil toplum kuruluşları tarafından projelendirilen çeşitli toplumsal sorunları sponsor ve gönüllüleri ile buluşturan bir yapı olduğunu belirtti. “Dilenmiyorum, Kazanıyorum, Kazandırıyorum” projesinin Ankara’da yaşayan ve maddi ve manevi desteğe ihtiyaç duyan Suriyeli kadınlara meslek edindireceğine ve yaşam kalitelerini artıracağına ve üretim yapacakları binanın altyapı projelerinin tamamlanmasının ardından örnek bir imalathane olacağına vurgu yapan Pehlivan, “Hem TÜGODER’e hem de proje sponsorumuza samimi gayret ve desteklerinden ötürü teşekkür ediyorum” dedi.

TÜGÖDER Başkanı Münevver Taşkın,  imza töreninde yaptığı konuşmada: “Dilenmiyorum, Kazanıyorum, Kazandırıyorum” projesi ile mücbir sebeplerden dolayı ülkelerini terk ederek ülkemize gelen misafirlerin % 70’ini oluşturan dul ve yetim kadın, genç kızlarımız ile dezavantajlı Türk kadınlarımız ve genç kızlarımızın, hayata ve işgücüne adapte olmalarını sağlamak amacıyla atölye çalışmaları ile üretime yönelik meslek edindirme ve dil öğrenme faaliyetleri yürütülecektir. Katkılarından dolayı Başarı Arıcılık Mühendislik Şirketine teşekkürlerimizi sunuyoruz” ifadelerini kullandı.

Proje sponsoru Başarı Arıcılık Mühendislik San. ve Tic. Ltd. Şti. Fabrika Müdürü Cem Atay sosyal sorumluluğun önemine değinerek projede yer almaktan ve destekçi olmaktan duydukları mutluluğu ifade etti ve şirketlerine böyle bir imkan tanıdıkları için Kalkınma Ajansı’na teşekkürlerini dile getirdi.