Çinli Genç Girişimciler Ankara Kalkınma Ajansı'nda

Çinli Genç Girişimciler Ankara Kalkınma Ajansı'nda

Çinli genç girişimci ve işadamlarından oluşan 50 kişilik bir heyet 25 Ekim 2011 tarihinde Ankara Kalkınma Ajansı’nı ziyaret etti. İstanbul’da çeşitli temaslarda bulunan heyet Ankara’daki incelemeleri çerçevesinde Ankara Kalkınma Ajansı’nda Ankara’daki yatırım ortamına ilişkin bilgi aldılar. Ajans uzmanları yaptığı sunumda Ankara’da öne çıkan sektörlerden ve yatırım çeşitliliğinden bahsetti.

Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Doç. Dr. Asım Balcı da yaptığı konuşmada Çinli genç girişimcileri Ankara’da ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Balcı, Çin ile tarihsel ve ekonomik bağların olduğuna dikkat çekerek bu bağların daha da artarak devamı için Ankara Kalkınma Ajansı’nın üzerine düşen her türlü göreve hazır olunduğu mesajını verdi.

Öte yandan, Heyet Başkanı olan Çin Ulusal Birliği Uluslararası İşleri Genel Müdür Yardımcısı Zhang Guolai de yaptığı konuşmada Ankara’da olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve iki ülke arasında mevcut kültürel ve ekonomik ilişkilerin artarak devam edeceğine yönelik düşüncelerini belirtti.

Günün anısına hediye takdiminin ardından toplantı ileriye dönük işbirliği ve diyalog temennileri ile sona erdi.