Birinci Keçi Kase

HÜRRİYET ANKARA 

200 Eser Yarıştı

Ankara Kalkınma Ajansı'nın 'İkinci Ankara Temalı Ürün Tasarım Yarışması' sonuçlandı. Geleneksel el sanatları ve somut olmayan kültürel mirası yansıtan 200 eser arasından Nuray Arlı'nın tasarladığı Ankara keçisi formundaki kase birinci oldu.

Ankara'da geleneksel olarak icra edilen el sanatlarından ve bölgeye ait malzemelerden faydalanarak modern tüketicinin ihtiyaçlarına uygun ürünlerin tasarlanması hedeflendi.

Tasarımda tema Ankara

Ankara Kalkınma Ajansı'nın, Ankara'nın geleneksel el sanatları, somut olmayan kültürel mirası ve şehir kimliğini yansıtan ürünlerin tasarım ve üretimi amacıyla düzenlediği '2. Ankara Temalı Ürün Tasarım Yarışması' sonuçlandı. Toplam 200 başvurunun yapıldığı yarışmada eserler; tasarım, ürünlerin tema, kullanılacak malzeme ya da geleneksel yöntem gibi Ankara değerlerinden en az birine temas etmesi, ürünün üretilebilirliği, kullanılan malzemenin uygunluğu, ürüne ilişkin bilgilendirme, ürünün yenilikçiliği ve hikâyesi değerlendirildi. Seçici kurulun değerlendirmesi sonucunda Nuray Arlı birincilik, Metin Onur Öztürk ikincilik, Betül Bilge üçüncülük ödülüne layık görüldü.

Küpürler