Balcı: Gelişimi Hızlandırmalıyız

Törene, Vali Yardımcısı Şentürk Uzun, Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Salih Bezci. Ostim Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, Küçük ve Orta ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanı Mustafa Kaplan katıldı.

GENÇ GİRİŞİMCİLER

Genel Sekreter Balcı, açılışta yaptığı konuşmada, Ankara'nın genç girişimcilere her zamankinden daha fazla ihtiyacı olduğuna dikkati çekerek, girişimcilik için yeni fikir üretmek, yenilik üretmek için de geliştirme yapmak gerektiğini söyledi. Balcı, Ankara Kalkınma Ajansı olarak tüm faaliyetlerin ve projelerin odağındaki "yenilikçiliği" alıp, tüm girişimcilerle birlikte Ankara için bu kıvılcımı yakalamak istediklerini kaydetti.

ULUSLARARASI TANITIM

Ankara Kalkınma Ajansı olarak Ankara'da ekonomik, sosyal ve kültürel gelişmeyi hızlandırmak için Ankara'nın iş ve yatırım imkanlarının ulusal ve uluslararası düzeyde tanıtımını yapmanın temel amaçları içerisinde yer aldığını belirten Balcı, Ankara'nın gelişimiyle ilgili fikir ve projelerde yenilikçi fikirlerin büyük önem taşıdığını söyledi. Daha sonra, sertifika almaya hak kazanan kursiyerlere sertifikaları verildi.