Ankara'ya yatırımcı ilgisi

Faaliyete geçtiği ilk günden itibaren Ankara’nın tanıtımına ve bir cazibe merkezi olarak gelişmesine yönelik çalışmalar yürüten Ankara Kalkınma Ajansı, yeni kurulan Yatırım Destek Ofisi ile çalışmalarına hız verdi.

İsviçre Girişimciler Kulübü Başkanı Ferdi Telli ve beraberindeki Türk asıllı İsviçreli işadamları heyeti Ankara Kalkınma Ajansı’nda bir dizi görüşme gerçekleştirdiler. Ajans Genel Sekreteri Doç. Dr. Asım Balcı ve ekibi ile bir araya gelen işadamları Ankara’nın yatırım olanakları hakkında ilk elden bilgi aldılar. Yeni kurulan Yatırım Destek Ofisi marifetiyle bir çok bürokratik işlemin ivedilikle yapıldığının anlatıldığı görüşmede, Ankara’nın özellikle bilişim, sağlık teknolojileri, savunma sanayi ve kırsal endüstrilerde yatırım çeşitliliği rakamlarla işadamlarına sunuldu.

Yatırım Destek Ofisleri

Yatırım Destek Ofisleri; kalkınma ajansları bünyesinde çalışan, yeni yatırımlar için gerekli bütün idari işlemleri mevzuat çerçevesinde takip ve koordine eden, yatırımcılara danışmanlık hizmeti veren, bölgeyi ve bölgenin yatırım imkanlarını tanıtmak ve bilinirliği artırmak için yurt içi ve yurt dışında çeşitli faaliyetlerde bulunarak bölgeye yatırımcı çekmeye çalışan birimlerdir.

 

Galeri