Ankara Kalkınma Ajansı'ndan serebral palsili çocuklara destek

Ankara Kalkınma Ajansı'ndan serebral palsili çocuklara destek

Ankara Kalkınma Ajansı’nın desteklediği proje ile ailelerin serebral palsili konusunda bilinçlendirilmesi yanı sıra çocukların sosyal gelişimlerine katkı sağlayacak faaliyetlerin yürütülmesi hedefleniyor.  

Serebral Palsili (Beyin Felçli) Çocuklar Derneği (SERÇEV)’in yürüttüğü ve Ankara Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen “Serebral Palsili Çocuklarda Erken Eğitim için Ailelerin Bilinçlendirilmesi Projesi” imza töreni SERÇEV  Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Kurnaz ve Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Doç. Dr. Asım Balcı’nın katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Proje ile Ankara’nın Altındağ, Çankaya, Etimesgut, Gölbaşı, Keçiören, Mamak, Pursaklar, Sincan, Yenimahalle ilçelerinde yaşayan serebral palsili çocukların sayısı ve okula devam etme durumlarının tespiti yanı sıra ailelerin erken eğitimin önemi konusunda bilinçlendirilmesi faaliyetleri yürütülecek. Öte yandan proje ile serebral palsili çocuklara yönelik eğitim kılavuzları yayınlanarak farkındalık oluşturulacak. Projeye ilişkin değerlendirmelerde bulunan Ankara Kalkınma Genel Sekreteri Doç. Dr. Asım Balcı, konunun gündeme gelmesi ve ailelerin bilinçlendirilmesi açısından projeyi son derece önemsediklerini bildirdi. Serebral palsilinin, çocukların okula gitmesine, arkadaşlık kurmasına engel olmadığını hatırlatan Balcı, başarı için destek, sabır ve sevginin yeterli olduğunu söyleyerek konuya dikkat çekti.