Ankara Kalkınma Ajansı'ndan Hollanda Büyükelçiliği'ne ziyaret

Ankara Kalkınma Ajansı'ndan Hollanda Büyükelçiliği'ne ziyaret

Toplantıya Hollanda Büyükelçiliği Ekonomi ve Ticaret misyonu adına Müsteşar David Naves ile Ekonomi ve Ticaret Müşaviri Müge Yazgan katıldılar.

Toplantıda Ankara Kalkınma Ajansı ve misyonu hakkında Hollanda Kraliyeti temsilcilerine kısa bir sunum gerçekleştirildi. Ankara Kalkınma Ajansı’nın yürütmüş olduğu bölge planı çalışmaları, mali destek programları ve yeni kurulmakta olan Yatırım Destek Ofisi hakkında açıklamalarda bulunulan görüşmede, taraflar Ankara için ortak olarak yürütülebilecek faaliyetler üzerinde fikir alış verişinde bulundular.

Görüşmede, Ankara’da ön plana çıkan sektörler hakkında Ankara Kalkınma Ajansı uzmanlarından bilgi alan Ekonomi ve Ticaret Müsteşarı Naves, işbirliği olanakları hakkında değerlendirmelerde bulundu. Naves, özellikle yenilenebilir enerji ve enerji verimliliği konularında, Hollanda ile Ankara arasında ciddi bir işbirliği imkanı olduğundan bahsetti. Müşavir Müge Yazgan ise özellikle Ankara’nın yatırım olanaklarının tanıtımı konusundaki yetersizliklere vurgu yaparak, Ankara havalimanına ulaşan bir yabancıya şehir hakkında yol gösterecek mekanizmaların artırılması gerektiğine dikkat çekti. Ankara Kalkınma Ajansı’nın bu konuda üstlenebileceği rollerin de tartışıldığı görüşme, olası işbirliği olanaklarının masaya yatırılmasıyla sona erdi.

Galeri