Ankara Kalkınma Ajansı Uygulamalı Girişimcilik Eğitim Programı tamamlandı

Ankara Kalkınma Ajansı Uygulamalı Girişimcilik Eğitim Programı tamamlandı

60 saatlik eğitim alan 60 girişimci adayı KOSGEB’in toplam 97 bin TL’lik “Yeni Girişimci Desteği’ne başvuru hakkı kazandı.

Ankara Kalkınma Ajansı’nın yürüttüğü ‘Uygulamalı Girişimcilik Eğitim Programı’na katılan Ankaralı girişimci adaylarına katılım belgeleri Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Doç. Dr. Asım Balcı’nın da yer aldığı törenle sunuldu. Törende konuşan Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Doç. Dr. Asım Balcı, programın amacına ulaşmasının önemine değinerek şunları kaydetti: “Ankara’da girişimcilik konusunu oldukça önemsiyoruz. Bu eğitim bu yöndeki çabalardan biri olarak değerlendirilmelidir. Tüm adayların güzel iş fikirleri olduğunu biliyoruz. Umarız bunları hayata geçirerek hem kendi hayallerini gerçekleştirirler hem de Ankara için, başkentimiz için önemli işlere imza atarlar.” Ajans Genel Sekreteri Doç. Dr. Asım Balcı daha sonra eğitmenlere de günün anısına birer çini tabak sundu.

60 saatlik eğitim programında girişimci adayları, girişimcilik özelliklerinin sınanması, iş fikri geliştirme ve yaratıcılık egzersizleri dersleri yanı sıra pazar araştırma ve planı ile atölye çalışmaları yaptılar. Adaylar iş fikri yazımı ve sunumu konusunda da eğitim aldılar.

Galeri