Ankara, ITB Berlin Turizm Fuarı'nda

7-11 Mart tarihlerinde gerçekleşmekte olan ve 180’den fazla ülkenin katılım sağladığı fuarda ülkeler, artan turizm pazarından daha fazla pay alabilmek için birbirleriyle yarışıyor.

Ankara Valisi Alaaddin Yüksel’in “Ankara turizmden daha fazla pay almalıdır” vurgusuyla hareket edilmesi sonucu bu yıl Ankara, ITB Berlin Turizm Fuarı’nda yer alarak bir ilki gerçekleştirdi. Fuar alanında 3. holde yer alan Türkiye fuayesinde yer alan ‘Ankara standı’ ilk günden itibaren büyük ilgi görüyor. ITB Berlin Fuarında Ankara’yı, Vali Yardımcısı Yıldırım Uçar, Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Asım Balcı ile İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Ankara Ticaret Odası, Kızılcahamam Belediyesi’nden oluşan bir heyet temsil ediyor.

Ankara standının ilk günkü ziyaretçileri arasında Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Müsteşar Özgür Özaslan, Tanıtma Genel Müdürü Cumhur Güven Taşbaşı, başta İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu olmak üzere diğer il valileri, Kalkınma Ajansı Genel Sekreterleri, turizm sektörünün önde gelen isimleri ve çok sayıda katılımcı yer aldı. İlk günkü ziyaretçiler arasında bulunan Hertha Berlin U-9 futbol takımının genç yeteneklerinin Ankara standını ziyaretleri sırasında ise renkli sahneler yaşandı.