Uluslararası Öğrencilere Yönelik Dış Ticaret Eğitimi Başladı

Uluslararası Öğrencilere Yönelik Dış Ticaret Eğitimi Başladı

Uluslararası Öğrencilere Yönelik Dış Ticaret Eğitimi Programı başladı.

Ankara Kalkınma Ajansı ve Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Ankara Şubesi işbirliğinde düzenlenen Uluslararası Öğrencilere Yönelik Dış Ticaret Eğitimi 4 Ağustos 2018 tarihinde başladı.

Başkent'te yaşayan ve sayıları on dört bini geçen uluslararası öğrencilerin sosyal ve kültürel gelişimlerinin yanında, ticari faaliyetler hakkında da bilgi sahibi olmalarını amaçlayan proje ile Ankara'nın ticaret hacmi ve potansiyeli tanıtılacak. Farklı ülkelerden uluslararası öğrenciler proje kapsamındaki eğitimlerle teorik, uygulamalı ve teknik olarak dış ticaret konularında eğitilecekler.

Başlayan programda Ankara’da eğitim görmekte olan uluslararası 50 öğrenciye, alanında uzman eğiticiler tarafından toplamda 90 saatlik dış ticaret eğitiminin verilmesi planlanmaktadır. Eğitimlerin yanı sıra uluslararası öğrencilere Ankara kültürünü ve sanayisini tanıtmak amacıyla, Ankara’da dış ticaret yapan ya da yapma potansiyeli olan şirketlere teknik ve kültürel gezilerin yapılması, dış ticaret alanında faaliyet gösteren kamu kurum ve kuruluşların ziyaret edilmesi, sosyal etkinliklerin düzenlenmesi planlanmaktadır.

Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Arif Şayık, " Ülkemizde eğitim gören Uluslararası öğrencilerle ekonomik, kültürel ve sosyal bağların kurulması ve güçlendirilmesi açısından oldukça değerli bir eğitim veriyoruz. Proje vesilesi ile uluslararası öğrencilerin teorik, uygulamalı ve teknik dış ticaret bilgisi edinmeleri sağlanacaktır. Ülkemizde ihracat için belirlenmiş olan 2023 hedeflerine ulaşması noktasında ciddi katkılar sağlayacak bu tarz projelerin yaygınlaşması ehemmiyet arz etmektedir." dedi.

Galeri