Şadi TÜRK

Şadi Türk 1958 yılında, ailesinin ikinci çocuğu olarak Ankara’da dünyaya gelmiştir. İlk ve Orta öğrenimini Ankara’da tamamladıktan sonra Üniversite eğitimi için İstanbul’a giderek, 1980 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Bölümünden başarı ile mezun olmuştur.

Mezun olur olmaz çalışmaya başlayan Türk’ün ilk iş deneyimi; Hakkari’de, enerji nakil hatlarının şantiye şefliği olmuştur. Burada 5 yıl boyunca görev yapan Şadi Türk; hem zor hem de tecrübe dolu zamanlar geçirerek şuan ki şirketinin ana iş kolunu geliştirmiştir.

İş hayatına kendi şirketi ile devam etme kararı alan Şadi Türk, 1985 yılında OSTİM’de ŞA-RA Enerji İnşaat Ticaret ve Sanayi AŞ’yi kurmuştur. Şadi Türk’ün çalışma azmi ve iş aşkıyla 5 yıl gibi kısa bir süre içerisinde gelişen ŞA-RA, 1990 yılında Polatlı’da açılan yeni fabrika ile daha da büyümeye başlamış ve önemli başarılara imza atmıştır. Bugüne kadar geçen süre içinde ŞA-RA enerji nakil hatları, trafo merkezleri, şehir dağıtım şebekeleri ve telekomünikasyon projelerinin anahtar teslim yapımı, kafes ve poligon direk, hırdavat, cıvata-somun ve çelik yapı imalatları alanında Türkiye ve dünya çapında yer edinmiş lider bir firma haline getirmiştir. Kendi sektörü dışında; turizm, ticaret ve inşaat alanlarında da şirketler kurarak önemli yatırımlara imza atan Şadi Türk, büyük bir emek ve özveri ile şekillendirdiği ve şuanda Türkiye’nin en büyük Organize Sanayi bölgelerinden biri haline gelen Başkent OSB’yi de 2003 yılında Ankara’ya kazandırmıştır.

‘’Yaptığınız işi ciddiye alır ve doğru çalışırsanız başarılı olursunuz’’ diyen Şadi Türk, hayal etmenin başarının ilk adımı olduğunu düşünen, inanarak çalışan ve işini çok sevmiş bir İş Adamıdır. Düzgün duruş ve düzgün çalışma prensibini benimseyen Şadi Türk için iletişim çok önemlidir. Türkçe’nin doğru kullanımına özen gösteren Şadi Türk’ün yabancı dili İngilizcedir.

İşten fırsat bulduğu zamanları ailesi ile geçirmekten mutlu olan Türk; evli ve iki çocuk babasıdır. Halen ŞA-RA Şirketler Grubu bünyesinde bulunan on iki adet firmanın Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Türkiye’nin en büyük OSB’lerinden biri olan Başkent Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanlığını yürütmektedir.

Mesleği ile ilgili atılımları severek destekleyen Şadi Türk; ASO, Elektrik Mühendisleri Odası, Orta Anadolu İhracatçılar Birliği, Akdeniz İhracatçılar Birliği, İstanbul Maden ve Metal İhracatçıları Birliği, Elektromanyetik Sanayiciler Birliği, Türk Müteahhitler Birliği ve Emsad Elektro Mekanik Sanayicileri Derneği’ne üyedir.