Romanya Büyükelçiliği Müsteşarı’ndan Ankara Kalkınma Ajansı’na Ziyaret

Romanya Büyükelçiliği Müsteşarı’ndan Ankara Kalkınma Ajansı’na Ziyaret

Romanya Büyükelçiliği Müsteşarı Corneliu Diaconita, Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Arif Şayık’ı makamında ziyaret etti.

Ankara Kalkınma Ajansı Yatırım Destek Ofisi Uzmanı Erdem Koçoğlu’nun, Ankara yatırım ortamı hakkında gerçekleştirdiği sunumun ardından, Romanya ve Türkiye’nin karşılıklı ticaret potansiyelleri ve işbirliği olanakları değerlendirildi.

Romanya Büyükelçiliği Müsteşarı  Corneliu Diaconita, görüşme esnasında TechAnkara Proje Pazarı, Ankara Kalkınma Ajansı mali destek programları ve büyükelçiliklere yönelik düzenlenen Teknopark ziyaretleri hakkında bilgi aldı.

Romanya’da faaliyet gösteren Türk yatırımcıların ticari ilişkilerin geliştirilmesi bakımından örnek teşkil ettiğini ifade eden Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Arif Şayık, Romanya’dan Ankara’ya yatırımcı çekilmesi ve Ankara’dan Romanya’ya yapılan ihracatın artırılması için ortak işbirlikleri ve organizasyonların önemli olduğunu söyledi.

Romanya Büyükelçiliği Müsteşarı Corneliu Diaconita, Romanyalı yatırımcıların Türkiye’ye yatırım yapması için farkındalıklarının artırılması ve bilgilendirme faaliyetlerine yoğunlaşılması gerektiğini vurguladı.

Toplantı, 2018 yılı içinde işbirlikleri gerçekleştirilmesi temennisiyle son buldu.

Galeri