Kalkınma Bakan Yardımcısı’ndan Ajans’a Ziyaret

Kalkınma Bakan Yardımcısı’ndan Ajans’a Ziyaret

T.C. Kalkınma Bakanlığı Bakan Yardımcısı Yusuf COŞKUN ve beraberindeki heyet Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Arif Şayık’ı makamında ziyaret etti.

Ziyaret kapsamında, Bakan Yardımcısı’na, Ankara Kalkınma Ajansı faaliyetleri ve Ankara hakkında bilgilendirme yapıldı. Ankara’nın çok eksenli kalkınma yaklaşımı ile birlikte, girişimcilik, yatırım, sosyal sermaye, kırsal kalkınma, kent kimliği konularında detaylı bilgiler verildi.

T.C. Kalkınma Bakanlığı Bakan Yardımcısı Yusuf COŞKUN ise Ajansımızın yürüttüğü projelerden memnuniyetini ifade ederek özellikle; Ankara Kalkınma Ajansı tarafından hazırlanan ve Avrupa Birliği Katılım Öncesi Yardım Programı (IPA) “İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Operasyonel Programı” (İKG-OP) kapsamında desteklenen “Genç İstihdamının Artırılması için Ankara Girişimcilik Ekosisteminin Geliştirilmesi Projesi”nin (Projenin amacı Ankara girişimcilik ekosisteminin geliştirilmesi, büyütülmesi ve zenginleştirilmesiyle genç istihdam oranının artırılmasıdır.) örnek bir model olabileceğini ifade etti ve proje kapsamında oluşturulan TechAnkara Girişimcilik Merkezini ziyaret etti. 

Toplantı Ankara Kalkınma Ajansı’nın yöresel ürünlerinin Bakan Yardımcısı Yusuf COŞKUN'a ve beraberindeki heyete hediye edilmesi ile son buldu.

Galeri