Haziran 2018 Proje Yönetim Döngüsü (PCM) Başvuruları

Haziran 2018 Proje Yönetim Döngüsü (PCM) Başvuruları

2018 Yılı Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimleri kapsamında Haziran ayı başvuruları başladı. Ankara Kalkınma Ajansı uzmanlarınca verilecek eğitim, 27-28 Haziran 2018 tarihlerinde Ajans binasında gerçekleştirilecektir.

Ankara Kalkınma Ajansı, bölgesindeki paydaşların proje yönetim ve yürütme kapasitesini arttırarak hem Ajans mali destek, hem de ulusal ve uluslararası proje fonu sağlayan kuruluşların fon kaynaklarından azami etkinlikte yararlanması amacıyla proje hazırlama ve uygulama eğitimleri düzenlemektedir. Ajans uzmanları tarafından verilecek olan 2018 Yılı Eğitim Programı Haziran ayı içinde 2 gün olarak (27-28 Haziran 2018) tarihlerinde Ajans binasında gerçekleştirilecektir.

Proje Döngüsü Yönetimi eğitimlerinde, proje hazırlama yöntemi olarak Avrupa Birliği (AB) ve diğer uluslararası fon kaynaklarının tercih ettiği, Proje Yönetim Döngüsü (PCM) ve Mantıksal Çerçeve yaklaşımı kullanılmaktadır. PCM mantığına uygun hazırlanan eğitim içeriğinde, bir projenin fikir oluşturulma aşamasından tamamlanma aşamasına kadar olan süreçler ele alınacaktır. Bu kapsamda eğitimlerde;  proje döngüsü yönetimi mantığı, sorun analizi, paydaş analizi, hedef analizi, strateji analizi, mantıksal çerçeve matrisi, faaliyet planı ve bütçe hazırlama, hibe programları başvuru formları tanıma başlıkları ele alınacaktır.

Eğitimler yıl boyunca belirli aralıklarla düzenlenmeye devam edecek bir eğitim programı için ortalama katılımcı sayısı 30-40 kişi olarak düşünülmektedir. Aynı eğitim oturumuna bir kurumdan ikiden fazla katılımcı alınamayacaktır. Sistemden kaydı gerçekleşen katılımcılara, eğitim başvurusu sırasında belirtilen e-posta adresi üzerinden eğitim tarihi, saati, programı gibi bilgiler iletilecektir. Kaydı sistem üzerinden alınan katılımcılara bir davet maili gönderilecektir. Tarafımıza bildirilen mail ya da telefon numarasındaki sorunlardan veya kurumumuzdan kaynaklı bir nedenle ulaşılamayan katılımcılar (sistemden kaydı başarılı olarak alınmış) 27 Haziran 2018 tarihinde eğitime katılmak üzere saat 09.15’te Ajansımız adresinde hazır bulunmalıdırlar.

Başvuru

Mayıs ayında düzenlenecek eğitim için başvurularınızı

http://form.techankara.com/egitim-pcm adresinden yapabilirsiniz.