Emniyet Genel Müdürlüğüne Proje Hazırlama Eğitimi

Emniyet Genel Müdürlüğüne Proje Hazırlama Eğitimi

Ankara’da proje hazırlama ve yürütme kapasitesinin artması için çalışmalar yürüten Ankara Kalkınma Ajansı, Emniyet Genel Müdürlüğü çalışanlarına Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimi (PCM) verdi.

10 ve 11 Ekim 2017 tarihlerinde Ankara Kalkınma Ajansı binasında yapılan eğitim programına 30 Emniyet Genel Müdürlüğü çalışanı katıldı. Ankara’nın proje hazırlama ve yönetme yeteneğini artırmak için düzenlenen ve büyük ilgi gören eğitim programı Ajans uzmanlarınca ücretsiz olarak veriliyor. Eğitimlerde, Avrupa Birliği (AB) ve diğer uluslararası fon kaynaklarının kullandığı Proje Döngüsü Yönetimi ve Mantıksal Çerçeve Yaklaşımı (PCM) katılımcılara anlatılıyor. PCM, ulusal fon kaynaklarının kabul ettiği proje hazırlama yöntemi olarak da öne çıkıyor. 

İki günlük programda bir fikrin projeye dönüşmesi için gerekli analiz ve planlama aşamaları hakkında eğitim verildi. Katılımcılar, kendi proje fikirleri üzerinden çeşitli uygulama çalışmaları yürütürken, proje döngüsü yönetimi mantığı, sorun analizi, paydaş analizi, hedef analizi, strateji analizi, mantıksal çerçeve matrisi, faaliyet planı ve bütçe hazırlama, hibe programları başvuru formları konularında bilgi sahibi oldu. Eğitim sonunda katılımcılara sertifikaları sunuldu.

Şayık: Eğitimlerimiz büyük ilgi görüyor

Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Arif Şayık, bölgedeki paydaşların proje geliştirme kapasitesini geliştirmek için düzenlenen eğitimlerin devam edeceğini bildirdi. Şayık, kamu, özel sektör ve sivil topluma verilen bu eğitimler sayesinde, kurumların alternatif finansman kaynaklarına erişimine katkı sağlandığını ve bunun gerek Ankara ekonomisinin gerek insan kaynaklarının gelişimi açısından önemli olduğunu vurguladı. 2017 yılında düzenlenen eğitimler ile 500’den fazla Ankaralıya ulaşıldığını belirten Şayık, yıl sonuna kadar rakamın 750’ye ulaşmasını beklediklerini kaydetti. Eğitim programının büyük ilgi gördüğünü ve kurumlardan ciddi talep geldiğini hatırlatan Şayık, 2018 yılında programı içerik ve biçim olarak geliştireceklerini ifade etti.

Galeri