HABERLER

15 Temmuz ve Kalkınma Konferansı

Ankara Valiliği himayesinde, Ankara Kalkınma Ajansı ve Ankara Ticaret Odası işbirliğinde gerçekleştirilen "15 Temmuz ve Kalkınma Konferansı", 13 Temmuz 2017 tarihinde Ankara Ticaret Odası Konferans Salonu'nda saat 09:00’da düzenlenecek.

Konferans’ta “15 Temmuz Hain Darbe Girişimi” ve girişimin ardından yaşanan ekonomik gelişmeler ile alınması gereken önlemler ‘kalkınma’ başlığı etrafında tartışılacak.

Cumhuriyet tarihinin en kanlı girişimi olan “15 Temmuz Hain Darbe Girişimi”nde hayatını kaybeden şehitlerimiz ve yaralanan gazilerimiz düzenlenen çeşitli etkinliklerle anılıyor. Bu kapsamda Ankara Valiliği himayesinde, Ankara Kalkınma Ajansı ve Ankara Ticaret Odası işbirliğinde “15 Temmuz ve Kalkınma” başlıklı bir konferans düzenlenecek.

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan’ın teşriflerinin beklendiği konferansa; Sabah Gazetesi yazarı Dr. Şeref Oğuz ve Kalkınma Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Dr. Fatih Hasdemir’in moderatörlüğünde TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı ve Ak Parti MKYK Üyesi İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop, TBMM 15 Temmuz Darbe Girişimin Araştırma Komisyonu Başkanı ve Ak Parti Burdur Milletvekili Reşat Petek konuk konuşmacı olarak katılacaklar.

Konferans’ta Ankara Valisi Ercan Topaca, Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Arif Şayık ve Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel Baran protokol konuşmalarını gerçekleştirecek. İki oturum halinde düzenlenecek konferansta basın, akademi ve sanayi dünyasından alanında seçkin panelistler, 15 Temmuz öncesi ve sonrasına dair değerlendirmelerini paylaşacaklar. Ülke tarihinin en kanlı olaylarından biri olarak tarihe geçen 15 Temmuz benzeri olayların yaşanmaması için yapılması gerekenlerin ele alınacağı Konferans’ta, ülkemizin kalkınması için yapılması gerekenler konuşulacak. 13 Temmuz 2017 saat 09:00’da Ankara Ticaret Odası Konferans Salonu’nda gerçekleşecek olan 15 Temmuz ve Kalkınma Paneline tüm halkımız davetlidir.

Davetiye ve Program

BASIN ODASI
5

TEMMUZ

2017