ORGANİZASYON YAPISI

Kalkınma Kurulu

Bölgenin gelişme hedefine yönelik olarak, Ankara'daki kamu kurum ve kuruluşları, özel kesim, sivil toplum kuruluşları, üniversiteler ve yerel yönetim temsilcilerinin oluşturduğu geniş bir kuruldur. Kurul, ajansın danışma organı olup, farkındalığı artırma, işbirliğini geliştirme ve ajansı yönlendirme gibi konularda tavsiyelerde bulunur.

Kalkınma Kurulu Başkanı Dr. Mustafa LALE
KURULUŞ
ÜYE
1
Ankara İl Özel İdaresi
 
Adem CEYLAN
Genel Sekreter
2
Ankara Büyükşehir Belediyesi
 
Vedat ÜÇPINAR
Genel Sekreter Yardımcısı
3
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü
 
Lale ÖCAL
İl Müdür Vekili
4
Ankara Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü
 
Talip ALTUĞ
İl Müdürü
5
Ankara Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü
 
Kasım KAYIHAN
İl Müdür Vekili
6
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü
 
Salih AKTÜRK
Şube Müdürü
7
Ankara Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü
 
Muhsin TEMEL
İl Müdür Vekili
8
Ankara İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü
 
Doğan ACAR
İl Müdürü
9
Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü
 
Kamil AYDOĞAN
İl Müdürü
10
Ankara İl Sağlık Müdürlüğü
 
Uz. Dr. Sıdıka YAZIGÜLLÜ
İl Müdür Yardımcısı
11
Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü
 
A. Vural ÖRSDEMİR
İl Müdür Vekili
12
Türkiye İstatistik Kurumu Ankara Bölge Müdürlüğü
 
Funda BULUT SAFİ
Bölge Müdür Vekili
13
Beypazarı Kaymakamlığı
 
Mustafa KAYA
Kaymakam
14
Çubuk Kaymakamlığı
 
Cemal ŞAHİN
Kaymakam
15
Elmadağ Kaymakamlığı
 
Resul KIR
Kaymakam
16
Güdül Kaymakamlığı
 
Fatih ACAR
Kaymakam
17
Haymana Kaymakamlığı
 
Hüseyin KARAMEŞE
Kaymakam
18
Kalecik Kaymakamlığı
 
İsmail BAYATA
Kaymakam
19
Kızılcahamam Kaymakamlığı
 
Mustafa ÇİT
Kaymakam
20
Nallıhan Kaymakamlığı
 
İsmail Altan DEMİRAYAK
Kaymakam
21
Şereflikoçhisar Kaymakamlığı
 
Yavuz EKİCİ
Kaymakamlık Proje Sorumlusu
22
Akyurt Belediyesi
 
İlhan ŞENER
Belediye Başkan Yardımcısı
23
Ayaş Belediyesi
 
Nagihan ÖZGÜL
Şehir Plancısı
24
Bala Belediyesi
 
Sabri YILDIRIM
Belediye Başkan Yardımcısı
25
Çamlıdere Belediyesi
 
Hazım Caner CAN
Belediye Başkanı
26
Etimesgut Belediyesi
 
Recai UÇAR
Belediye Başkan Yardımcısı
27
Evren Belediyesi
 
Nedim KESKİN
Belediye Başkanı
28
Kazan Belediyesi
 
Beyhan SARI
Belediye Başkan Yardımcısı
29
Keçiören Belediyesi
 
Temindar AYTEKİN
Belediye Başkan Yardımcısı
30
Polatlı Belediyesi
 
Yakup ÇELİK
Belediye Başkanı
31
KOSGEB OSTİM Hizmet Merkezi
 
Mehmet TEZYETİŞ
Merkez Müdürü
32
Ankara Üniversitesi
 
Prof. Dr. Bülent GÜLÇUBUK
AKÇAM Müdürü
33
Gazi Üniversitesi
 
Prof. Dr. Burhan AYKAÇ
Öğretim Üyesi
34
Hacettepe Üniversitesi
 
35
Orta Doğu Teknik Üniversitesi
 
Yrd. Doç. Dr. Burçak BAŞBUĞ ERKAN
Öğretim Üyesi
36
Yıldırım Beyazıt Üniversitesi
 
Yrd. Doç. Dr. Erdal AKDEVE
Dekan Yardımcısı
37
Çankaya Üniversitesi
 
Prof. Dr. Ziya Burhanettin GÜVENÇ
Rektör
38
Turgut Özal Üniversitesi
 
Prof. Dr. Muhammet KÖSECİK
Rektör Yardımcısı
39
Ankara Ticaret Odası
 
Volkan ATİK
Yönetim Kurulu Üyesi
40
Ankara Sanayi Odası
 
Mustafa BARAN
Genel Sekreter Yardımcısı
41
Ankara Ticaret Borsası
 
Mustafa BAKİLER
Başkan Yardımcısı
42
Ankara Esnaf ve Sanaatkarlar Odaları Birliği
 
Mehmet YİĞİNER
Başkan
43
Beypazarı Ticaret Odası
 
Hamdi Necdet ÇALIŞKAN
Başkan
44
Haymana Ziraat Odası
 
Halil İbrahim BALIKÇI
Başkan
45
Polatlı Ticaret Borsası
 
Ali TÜRKOĞLU
Yönetim Kurulu Muhasip Üyesi
46
Ankara Mobilyacılar ve Lakeciler Esnaf ve Sanaatkarlar Odası
 
Hüseyin TAKLACI
Başkan
47
Ankara Barosu
 
Av. Erol Yılmaz ARAS
Yönetim Kurulu Üyesi
48
Ankara Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası
 
Mehmet OKKALI
Başkan
49
Memur-Sen Ankara İl Başkanlığı
 
Mustafa KIR
İl Başkanı
50
Ankara Sanayi Odası I. Organize Sanayi Bölgesi
 
Süreyya ÖZDEN
Yönetim Kurulu Üyesi
51
Başkent Organize Sanayi Bölgesi
 
Cavat KÖMÜRCÜ
Başkan Vekili
52
OSTİM Organize Sanayi Bölgesi
 
Orhan AYDIN
Başkan
53
İvedik Organize Sanayi Bölgesi
 
Metin Fatih ÖZTEPE
Bölge Müdür Yardımcısı
54
Polatlı Organize Sanayi Bölgesi
 
Erol ÜNAL
Başkan
55
Ankara Teknopark Geliştirme Bölgesi Kurucu ve İşletici A.Ş.
 
Canan ÇAKMAKÇI
Genel Müdür
56
Gazi Teknopark Teknoloji Geliştirme Bölgesi Kurucu ve İşletici A.Ş.
 
Hanzade SARIÇİÇEK
Genel Müdür
57
Hacettepe Teknokent A.Ş.
 
Muhammed Yusuf AKGÜNDÜZ
Genel Müdür Yardımcısı
58
Ortadoğu Teknopark A.Ş.
 
Mustafa İhsan KIZILTAŞ
Genel Müdür
59
Ankara Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi Yönetici A.Ş.
 
Doç. Dr. M. Emin CANDANSAYAR
Başkan Vekili
60
Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri
 
Ayfer KOCA
Şube Müdürü
61
Ankara Kulübü Derneği
 
Dr. Metin ÖZASLAN
Başkan
62
Ankara Kalesi Derneği
 
Sururi ŞENSES
Başkan Yardımcısı
63
Türkiye Genç İşadamları Derneği TÜGİAD Ankara Şubesi
 
Barış AYDIN
Başkan
64
Muradiye Kültür Vakfı
 
Ahmet Hüsrev ULUSOY
Genel Müdür
65
Başkent Muhtarlar Federasyonu
 
Behçet UYANIK
Başkan
66
Ankara Genç İşadamları Derneği (ANGİAD)
 
Abdullah DEĞER
Başkan
67
Ankaralılar ve Ankara'yı Tanıtma Vakfı
 
Halil ŞIVGIN
Başkan
68
Türkiye Bilişim Derneği Ankara Şubesi
 
M. Kemal NALÇACI
Başkan
69
Kazan Sanayici ve İşadamları Derneği (KASİAD)
 
Erkan TABAK
Başkan
70
Akyurt Sanayici ve İşadamları Derneği (AKSİAD)
 
Abdullah Azmi KELEMCİSOY
Başkan
71
TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Rektörlüğü
 
Doç. Dr. İhsan ÇOMAK
Öğretim Üyesi
72
Ankara İli Kırmızı Et Ürünleri Tarımsal Üreticileri Birliği
 
Zihni YÜCE
Başkan Yardımcısı
73
Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Ankara Şubesi
 
Hasan Fehmi YILMAZ
Başkan Yardımcısı
74
Anadolu Turizm İşletmecileri Derneği (ATİD)
 
Seçim AYDIN
Başkan
75
Ankara Giyim Sanayicileri Derneği (AGSD)
 
H. Emre ERTAN
Yönetim Kurulu Üyesi
76
Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı (TTGV)
 
İhsan KARATAYLI
Proje Yöneticisi
77
Başkent Kadın Platformu Derneği
 
Nesrin SEMİZ
Dönem Başkanı
78
İnovasyon Derneği
 
Dr. Mustafa LALE
Başkan
79
İç Anadolu Sanayici ve İşadamları Dernekleri Federasyonu (İÇASİFED)
 
Nihat GÜÇLÜ
Başkan
80
Kariyer Danışmanlığı ve İnsan Kaynaklarını Geliştirme Derneği (KARDER)
 
Doç. Dr. Metin PİŞKİN
Genel Sekreter
81
Çırak Eğitim ve Öğretim Vakfı
 
İbrahim KARAKOÇ
Mütevelli Heyeti Başkanı
82
Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV)
 
Selçuk SERTESEN
Araştırmacı
83
Türkiye Seyahat Acentaları Birliği Ankara Bölgesel Yürütme Kurulu
 
Ercan M. DURMUŞ
Başkan
84
Mimar ve Mühendisler Grubu Derneği Ankara Şubesi
 
Yılmaz ADA
Başkan
85
Anadolu İşadamları Federasyonu (ANFED)
 
Zeynel FIRAT
Genel Sekreter
86
Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Ankara Şubesi
 
Vahit AYAZOĞLU
Başkan Yardımcısı
87
Uluslararası Yöneticiler Derneği (YÖNETDER)
 
Muharrem ÖZDOĞAN
İcra Komitesi Başkan Yardımcısı
88
Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı (SETA)
 
Prof. Dr. Erdal Tanas KARAGÖL
Ekonomi Direktörü
89
Stratejik Düşünce Enstitüsü (SDE)
 
Doç. Dr. Hamit Emrah BERİŞ
Başkan Yardımcısı
90
Türkiye Teknik Elemanlar Vakfı
 
Vural GÖKKOYUN
Genel Sekreter
91
Ankara Düşünce ve Araştırma Merkezi Derneği (ADAM)
 
Prof. Dr. Mehmet BARCA
Öğretim Üyesi
92
Ankara İli Arı Yetiştiricileri Birliği
 
Selçuk SOLMAZ
Başkan
93
Ankara Orman Bölge Müdürlüğü
 
Mustafa ÖZKAYA
Bölge Müdürü
94
Genç Bilişimciler Derneği
 
Kaan AKSAY
Başkan
95
Bilimsel ve Teknik Araştırmalar Vakfı (BİTAV)
 
Reşat KADAİFÇİLER
Genel Sekreter
96
Sağlık Turizmi Derneği
 
Enginer BİRDAL
Genel Sekreter
97
TEMA Vakfı Ankara Temsilciliği
 
Mukadder EKREMOĞLU
Ankara Temsilcisi
98
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
 
Ömer AKBAŞ
İl Müdürü
99
Polatlı Ziraat Odası
 
Zekai KÖSEOĞLU
Başkan
100
Türkiye Sakatlar Konfederasyonu
 
Yusuf ÇELEBİ
Başkan

 

Kalkınma Kurulu Kararları

KURUMSAL

ADRES

Aşağı Öveçler Mah. 1322. Cad. No: 11
06460 Çankaya / ANKARA

TELEFON

(312) 310 03 00

FAKS

(312) 309 34 07

E-POSTA

bilgi@ankaraka.org.tr