Başkentte uluslararası fuar alanı için çalışmalar başladı

Başkentte uluslararası fuar alanı için çalışmalar başladı

Akyurt’ta kurulması planlanan ve uluslararası standartlarda olması öngörülen fuar alanı için yetkililer bir araya geldi. Gençlik Parkı içindeki Büyükşehir Belediyesi Kabul Salonu’nda yapılan toplantıya Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, Ankara Milletvekili Salih Kapusuz, Ankara Vali Vekili Mehmet Ali Ulutaş, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, ASO Başkanı Nurettin Özdebir, ATO Başkanı Salih Bezci ile ilgili kurum ve kuruluş temsilcileri katıldı.

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek toplantı öncesi yaptığı açıklamada, seçimlerden önce Ankara'nın marka şehir yapılması için birçok proje açıkladıklarını anımsattı.
Siyaset açısından marka olan Ankara'yı ekonomi, ticaret, kültür alanında da başkente yakışır seviyeye getirmeyi amaçladıklarını ifade eden Çiçek, buna yönelik birçok projenin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklandığını anımsattı.

Seçimlerin tamamlanmasının ardından projelerin hayata geçirilmesi için ilk toplantıyı bugün yaptıklarını ifade eden Çiçek, toplantının gündeminde Ankara'ya uluslararası bir fuar alanının yapılması olduğunu söyledi. Çiçek, "Ankara'ya uluslararası bir fuar merkezinin kazandırılması genel bir arzudur" diye konuştu.

Ankara'nın sadece bürokrat ve üniversite şehri olmadığını dile getiren Çiçek, başkentin aynı zamanda yüksek teknolojiyi kullanan ve üreten bir sanayi şehri olduğunu da belirtti.
Üretilen malların pazarlanmasının önemli olduğuna, bu konuda da uluslararası fuarların önem kazandığına dikkate çeken Çiçek, dünyada birçok fuar düzenlendiğini söyledi.

Ankara'nın hem Türkiye'ye hem de Orta Doğu ve dünya pazarlarına hitap edebilecek bir konumda olduğunu anlatan Çiçek, Meclis'te yemin bile edilmeden Ankaralı sanayicilerin taleplerine ilişkin bu toplantıyı düzenlediklerini söyledi. Çiçek, "2023 hedefine yönelik Ankara'ya verilen sözleri hayata geçirmek için yaptığımız bu toplantılar serisini sürdüreceğiz" dedi.

Bakan Çiçek'in konuşmasının ardından toplantı basına kapalı devam etti.

Galeri