Ankara Kalkınma Ajansı Mesleki Eğitim, Kariyer, İstihdam ve İnovasyon Fuarı’nda

Ankara Kalkınma Ajansı Mesleki Eğitim, Kariyer, İstihdam ve İnovasyon Fuarı’nda

Ankara Kalkınma Ajansı, Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı öncülüğünde düzenlenen MEKİİF’19 Mesleki Eğitim, Kariyer, İstihdam ve İnovasyon Fuarı’nda yerini aldı.

Özellikle meslek liselerine olan ilgiyi artırmak ve mesleki eğitimde farkındalık oluşturmak amacıyla ilk defa düzenlenen MEKİİF’19 Mesleki Eğitim, Kariyer, İstihdam ve İnovasyon Fuarı, 25 Nisan 2019 tarihinde kapılarını açtı. Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı ev sahipliğinde; Mesleki Yeterlik Kurumu, İŞKUR, KOSGEB, Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü, kalkınma ajansları, TRB2 bölgesi valilikleri, milli eğitim müdürlükleri, kamu kurum ve kuruluşları ve özel sektör işbirliği ile düzenlenen fuar, 28 Nisan 2019 tarihine kadar ziyaret edilebilecek. Bitlis, Hakkari, Muş ve Van illerindeki öğrencilerin başarılı bilim projelerinin sergilendiği bir proje pazarı niteliğinde olan MEKİİF’19 Mesleki Eğitim, Kariyer, İstihdam ve İnovasyon Fuarı’nda, fuarla eş zamanlı olarak çeşitli konferans ve paneller gerçekleştirilecek.

Van Expo Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen fuara, Ankara Kalkınma Ajansı’nı temsilen Kurumsal İletişim Birim Başkan Vekili Suat Aybars Erdemli ile Yatırım Destek Ofisi Uzmanı Şeref Furkan Ceylan katılım sağladı.  Fuarda yer alan Ankara Kalkınma Ajansı standında; Ajansın eğitim, kariyer, istihdam ve inovasyon alanında gerçekleştirdiği faaliyetler tanıtılıyor.

Özellikle öğrencilerin büyük ilgi gösterdiği Ankara Kalkınma Ajansı standında TechAnkara Proje Pazarı, Sosyal Girişim Ankara ve Sosyal Sorumluluk Platformları hakkında bilgi verilirken, Ajans tarafından yürütülen Güçlü Eğiticiler Güçlü Kooperatifler ve Ankara’da İnovasyonu Kırsala Taşıyoruz gibi başarılı projelerin eğitim çıktıları da paylaşılıyor.

Galeri