Ankara HESTOUREX 2018 Dünya Sağlık, Spor ve Alternatif Turizm Fuarı’nda Tanıtıldı

Ankara HESTOUREX 2018 Dünya Sağlık, Spor ve Alternatif Turizm Fuarı’nda Tanıtıldı

05 Nisan 2018 tarihinde kapılarını açan Hestourex  Dünya Sağlık Spor ve Alternatif Turizm Fuarı’na birçok ülkeden hastaneler, seyahat  acentaları, oteller, spor tesisleri büyük ilgi gösteriyor. T.C. Cumhurbaşkanlığı himayesinde Dışişleri Bakanlığı, Ekonomi, Kültür ve Turizm, Kalkınma, Gençlik ve Spor ile Sağlık bakanlıkları tarafından desteklenen, Sağlık, Spor ve Alternatif Turizm Kongre ve Fuarı (HESTOUREX), ANFAŞ Expo Center'da açıldı.

Uluslararası düzeyde kimliği ile öne çıkan fuarda önemli sağlık kurum ve kuruluşları çalışma alanları ile ilgili bilgilendirme yapacaklar. Fuar Antalya Expo Center’da 08 Nisan 2017 tarihine kadar devam edecek.

Ankara Kalkınma Ajansı Hestourex Dünya Sağlık, Spor, Alternatif Turizm Fuarı’nda bölgesel tanıtımı, Ankara’da yer alan hastaneler  ve medikal firmaların tanıtımlarını sağlamak amacıyla katılım sağladı. 

Ankara Kalkınma Ajansı fuara Özel Ankara Umut Hastanesi, Özel Koru Hastaneleri, Özel Çankaya Yaşam Hastanesi, LÖSANTE Çocuk ve Yetişkin Hastanesi, Anatolia Doctors Group, Ankara Sağlık Turizmi Derneği, Gürgan Clinic Kadın Sağlığı, İnfertilite ve Tüp Bebek Merkezi, Jeomed – Medikal İlaç Pazarlama A.Ş, Cybelle Medikal Cihaz Üretim Şirketi, Mist Elektronik Biyomedikal Ltd. Şti., MOSLAB - Medikal Oluşum Sanayi,  Koç İlaç Kişisel Bakım San. Tic. Ltd. Şti. Carotis Medikal ve Dental Estetik Center firma ve kurumları ile birlikte yer aldı.

Hestourex  Dünya Sağlık Spor ve Alternatif Turizm Fuarı’nda aynı zamanda B2B görüşmeleri
(Türkiye'deki kurumları, kuruluşları dünyanın her yerinden gelen satın alma heyetleriyle bir araya getirme)’de düzenlenmiş yeni iş fırsatlarıda yaratılmak istenmiştir.
B2B görüşmeleri Ankara stanttın da bulunan hastaneler ,kurumlar ve firmalar tarafından da yapılacak olup  Ankara ekonomisi için katma değer sağlayacağından dolayı önem arz etmektedir. 

Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Arif Şayık, fuarla ilgili olarak şunları kaydetti: “Böylesi geniş katılımlı bir fuarda yer almak Ajansımız ve Ankaramız açısından son derece önemli. Bildiğiniz üzere Ankara Türkiye’nin en büyük sağlık tesisleri, medikal şirketleri ve termal tesisleri ile hatırı sayılır bir deneyime sahip. Bu bilgi ve deneyimimizi uluslararası katılımlı platformlarda yer alarak tanıtmaya çalışıyoruz. Bu tür etkinliklere katılmaya devam edeceğiz.