Ankara 8. Van Doğu Anadolu Turizm ve Seyahat Fuarı ‘ nda

Ankara 8. Van Doğu Anadolu Turizm ve Seyahat Fuarı ‘ nda

Ankara Kalkınma Ajansı bu yıl 8.’si düzenlenen Van Turizm ve Seyahat Fuarı’na katıldı. Ankara Kalkınma Ajansı ATİD ‘e (Anadolu Turizm İşletmecileri Derneği)  ve ANTOD’a (Ankara Turistik Oteller Derneği)  bağlı oteller ile fuarda yerini aldı.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı himayelerinde, TÜRSAB’ın destekleriyle;  8.Van Turizm ve Seyahat Fuarı Van Ortadoğu Expo Fuar ve Kongre Merkezi’nde başladı. 1 Ekim tarihine kadar sürecek olan fuarda Türkiye turizmi tanıtılıyor. Ankara Kalkınma Ajansı ANTOD ve ATİD ‘e bağlı oteller ile Ankara turizmini yerli ve yabancı katılımcı ve ziyaretçilerin ilgisine sunuyor. 

Özellikle Ortadoğu ülkeleri ve bilhassa İranlı firmalar fuara büyük ilgi gösteriyor.

Ülkemizden pek çok kamu kurumunun, özel sektörde turizm alanında çalışan firmaların ve sivil toplumun yoğun ilgi gösterdiği fuarda şehirlerin turistik bölgelerinin, cazibe merkezlerinin ve yöresel ürünlerinin tanıtımı yapılıyor. Turizm potansiyeli tanıtılan Ankara, Ankara Kalkınma Ajansı tarafından Ankara görsellerinin sergilendiği Ankara standında tarihi ve kültürü ile de yerli ve yabancı katılımcıların ilgisine sunuluyor.

Ankara Kalkınma Ajansından yapılan açıklamaya göre Ankara’ya direkt uçuşların başlaması ile Ortadoğu ve Arap Ülkeleri Pazarları Ankara için çok önemli hale gelmektedir.

Galeri