2. Uluslararası Coğrafi İşaretli Ürünler Zirvesi 2019 Ankara’da

2. Uluslararası Coğrafi İşaretli Ürünler Zirvesi 2019 Ankara’da

Ankara Kalkınma Ajansı, Ankara’nın coğrafi işaretli ürünlerinin tanıtılacağı standıyla 2. Uluslararası Coğrafi İşaretli Ürünler Zirvesi’nde yer alacak.

2. Uluslararası Coğrafi İşaretli Ürünler Zirvesi 19-21 Eylül tarihleri arasında ATO Congresium’ da kapılarını açıyor. Ankara’ya ait Ankara Tiftiği, İpek İğne Oyası, Nallıhan Örtmesi, Tiftik Keçe, Agat Taşı, Çubuk Turşusu ve Beypazarı Kurusu gibi coğrafi işaretli ürünler Ankara Kalkınma Ajansı standında yerlerini alacaklar. Ürünler, Angora Mohair, Nal-etik, Han-ipek, Akeka gibi kuruluş ve kooperatiflerce temsil edilecek.

Zirvede T.C Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, T.C Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, T.C Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel Baran, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ile T.C. Cumhurbaşkanı Eşi Emine Erdoğan’ın açılış konuşması yapmaları bekleniyor.

Coğrafi işaretler konusunda ülkemizdeki en kapsamlı organizasyon olan ve üç gün sürecek 2. Uluslararası Coğrafi İşaretli Ürünler Zirvesi’nin katılımcılara coğrafi işaretler alanında daha fazla bilgi ve deneyim edinme, son gelişmeleri anlama, network ve ticari ilişkiler geliştirme gibi çok yönü avantajlar sağlaması bekleniyor. Türkiye coğrafyasına ait ürünlerin bir markaya dönüşmesine katkı sağlayarak ülkemizin coğrafi işaretli ürün potansiyelini harekete geçirmek ve bu yolla büyüyen uluslararası ticaretten yararlanmasına ve kırsal kalkınma hedeflerine ulaşmasına katkı sağlamak amacı taşıyan Zirve; Konferans Programı, Eğitim Kampları, Coğrafi İşaretler Fuarı, B2B toplantıları (ikili iş görüşmeleri) ve daha birçok etkinliği bünyesinde barındırıyor.

Galeri