1. Ankara Instagram Fotoğraf Yarışması Sonuçlandı

1. Ankara Instagram Fotoğraf Yarışması Sonuçlandı

Ankara Kalkınma Ajansı’nın Ankara ilçelerinin özellikli yönleri ile tanıtılması ve mevcut turizm potansiyelinin harekete geçirilmesi hedefi doğrultusunda düzenlediği 1. Ankara Instagram Fotoğraf Yarışması’nda ödüller sahiplerini buldu.

1.Ankara Instagram Fotoğraf  Yarışması kapsamında, Ankara’nın sahip olduğu yerel tabiat varlıklarını, yöresel ve turistik zenginliklerini #Ankaradagezilecekçokyervar etiketini ekleyip, @cityofankara instagram hesabından bahsederek paylaşan 316 fotoğraf değerlendirildi. Yarışmada birincilik ödülünü Maksut ÇUBUK, ikincilik ödülünü Muhammed DİLER, Üçüncülük ödülünü F. Dilek UYAR aldı. Birinci mansiyon ödülünü Giray KOCAMAN, ikinci mansiyon ödülünü, Aynur BOSTAN, üçüncü mansiyon ödülünü Abdullah DURMAN almaya hak kazandı.

ÖDÜL

ADI SOYADI

Birincilik Ödülü

Maksut ÇUBUK

İkincilik Ödülü

Muhammed DİLER

Üçüncülük Ödülü

F. Dilek UYAR

Birinci Mansiyon

Giray KOCAMAN

İkinci Mansiyon

Aynur BOSTAN

Üçüncü Mansiyon

Abdullah DURMAN

Sergileme

Arjin Civan ŞAHİN

Sergileme

Buket KARAYEL

Sergileme

Çağlar YANIK

Sergileme

F. Dilek UYAR

Sergileme

Hasan TÜRKER

Sergileme

Hüsamettin Nurtaç AŞAR

Sergileme

İmge İLDEM

Sergileme

Mehmet Ali KIYMET

Sergileme

Mehmet Sıdık AKKUŞ

Sergileme

Mehmet YAMAK

Sergileme

Metin OĞUZHAN

Sergileme

Tuğçe UTKU

Sergileme

Umut ÖZDEMİR

Sergileme

Veysel KAYA

Sergileme

Volkan TAŞDELEN

 

1. Ankara Instagram Fotoğraf Yarışması’nda birinciye fonksiyonlu fotoğraf makinesi, ikinciye laptop, üçüncüye cep telefonu, birinci mansiyona Ankara’da yer alan 4 veya 5 yıldızlı Termal Otellerin birinde bir(1) gece çift kişi konaklama bedeli ve ulaşım masrafları, ikinci mansiyona  1 kişilik yurtiçi gidiş-dönüş uçak bileti, üçüncü mansiyona Ankara’da alaturka bir restoranda çift kişilik akşam yemeği bedeli, ve sergilenmeye layık görülen 15 adet fotoğraf için 100 TL ödül verilecek. Ödül Tutarı, katılımcılara ödül töreni sonrasında takdim edilecek. Seçici kurulun ödüle ve sergilenmeye değer gördüğü fotoğrafların sahiplerine, eserlerinin dereceye girdiğini ve sergilenmeye değer görüldüğünü ifade eden bir katılım belgesi verilecek. Ödül töreni tarihi ve yeri Ankara Kalkınma Ajansı resmi web sitesinden ve sosyal medya hesaplarından duyurulacak.

Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Arif Şayık’ın yarışmaya ilişkin değerlendirmeleri şöyle: “Ankara’nın kültürel ve tarihi çeşitliliğini yansıtacak, yöresel değerlerini ön plana çıkartacak, kaybolmaya yüz tutmuş değerlerin yeniden canlanmasını sağlayacak olan 1. Ankara Instagram Fotoğraf Yarışması’nın Ankara tanıtımına olumlu katkılar sağlayacağına inanıyorum. Sosyal medyanın giderek yaşamın her safhasına girdiği günümüzde Ankara’nın sahip olduğu bu değerlerin Instagram üzerinden yaygınlaşması da gerekmektedir. ” dedi.